Jak zbudowana jest i jak działa drukarka laserowa?
Drukarka laserowa – rodzaj drukarki wykorzystującej w procesie drukowania światło lasera lub diod LED, w celu naelektryzowania bębna światłoczułego w ten sposób, aby naniósł on odpowiednią ilość tonera z zasobnika na drukowaną powierzchnię, który po utrwaleniu w podwyższonej temperaturze utworzy wydruk.
Jak powstały drukarki laserowe?
Początki drukarek laserowych sięgają do 1949 roku, a pierwszymi modelami tego typu były kserokopiarki. Tę technikę druku wymyśliła amerykańska firma Xerox i jako pierwsza zaczęła produkować tego typu sprzęt.
Jak działa drukarka laserowa krok po kroku?
Światło lasera, odbite za pomocą wirującego lustra i soczewek, odwzoruje obraz na uprzednio naładowanym ujemnie lub dodatnio bębnie światłoczułym. Proces odwzorowania przebiega poprzez punktowe rozładowanie poszczególnych powierzchni bębna. Tym samym tworzy się utajony obraz wydruku.
Jak powstaje druk kolorowy w drukarce laserowej?
Drukowanie na kolorowym urządzeniu laserowym odbywa się w podobny sposób. Jedyną różnicą jest bęben światłoczuły, który zostaje kolejno oświetlany, a następnie nanoszone są kolejne barwy CMYK. Samo pojęcie drukarki laserowej może być mylne, ponieważ coraz częściej laser zastępowany jest przez światło LED.