Jak jest skonstruowana drukarka 3d

Jak jest zbudowana i jak działa drukarka 3D?

Zasadniczo ta technologia drukowania 3D jest bardzo podobna do technologii drukowania atramentowego. Podobnie, jak głowica drukująca wstrzykuje bardzo małą ilość atramentu na papier, głowica drukarki 3D umieszcza płynny materiał na warstwie podkładowej warstwa po warstwie, tworząc model fizyczny.

W jaki sposób działa drukarka 3D?

Działanie drukarki 3D jest podobnie do dobrze znanej drukarki atramentowej. Jednak, zamiast rozpylać atrament na papierze, głowica drukująca 3D rozprowadza materiał do drukowania warstwa po warstwie na płycie. Drukarka 3D jak działa – każdy widzi.

Jak działa ekstruder?

Oprócz funkcji wtłaczania, ekstruder ma za zadanie także wyciągać filament z głowicy. Jest to nazywane retrakcją i zapobiega to samoczynnemu wypływaniu materiału z dyszy w momencie, gdy głowica przemieszczana jest w inne miejsce drukowania. Zapobiega to powstawaniu nitek między jednocześnie drukowanymi elementami.

Po co jest podgrzewany stół w drukarce 3D?

Podgrzewanie stołu zmniejsza tendencję do wypaczania się wydruków, poprzez wyrównanie różnicy temperatur oraz przytrzymywanie wydruku z lepszą przyczepnością.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: