Jak działa drukarka termiczna

Do czego używana jest drukarka termiczna?

Drukarka termiczna – drukarka pozwalająca na otrzymywanie wydruków na specjalnym papierze termicznym, który zmienia swoją barwę (ciemnieje) pod wpływem dostarczonego do niego ciepła. W tym przypadku nie ma potrzeby stosowania taśmy barwiącej, tonera czy tuszu.

Czym różni się drukarka termiczną od Termotransferowej?

Głowica drukarki termicznej powoduje wybarwienie termoczułego papieru pod wpływem temperatury, czego efektem jest czarny wydruk. W drukarce termotransferowej między drukowaną powierzchnią a głowicą znajduje się specjalna taśma termotransferowa często nazywana kalką barwiącą.

Czy drukarką termiczną drukuje w kolorze?

Przechodzi przez nich tak zwany papier termiczny, który jest pokryty specjalną warstwą chemiczną. Zmienia kolor z białego na czarny w kontakcie z ciepłem. Bezpośrednie drukarki termiczne są ciche i szybkie. Z drugiej strony mogą drukować tylko w czerni i bieli i mają stosunkowo niską rozdzielczość – do 300 DPI.

Jakie są materiały eksploatacyjne drukarki termicznej?

Odpowiedź: materiały: Jedynym materiałem eksploatacyjnym do drukarek termicznych jest papier termiczny w postaci etykiet, taśm ciągłych, samoprzylepny lub bez kleju. Drukarki termiczne nie wymagają innych materiałów jak tusz, atrament itd.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: