Jak działa drukarka sublimacyjna

Jak działają drukarki sublimacyjne?

Drukarka sublimacyjna – obsługa zdjęć czy ulotek reklamowych. Dzięki wykorzystaniu zjawiska sublimacji barwnik znajdujący się w pojemniku na tusz, w trakcie działania drukarki zmienia swoją stałą postać na stan gazowy, co umożliwia jego przetransportowanie na specjalny papier.

Co to znaczy drukarka termosublimacyjna?

Drukarka termosublimacyjna lub sublimacyjna – typ drukarki wykorzystujący ciepło do przenoszenia barwnika na określony nośnik druku.

W jaki sposób drukarka termosublimacyjna zostaje utrwala Wydruk na papierze?

Sekret tej technologii tkwi w stosowaniu, odpornego na wysoką temperaturę, papieru fotograficznego oraz specjalnej folii. Pod wpływem ciepła, wydzielanego przez głowicę, kolejne barwniki zawarte w folii są nanoszone na nośnik. Wywołanie zdjęcia trwa w tym przypadku dłużej niż jego wydruk na atramentówce.

Jakie są wady i zalety drukarek atramentowych i Sublimacyjnych?

Dodatkowo, obrazy z drukarek sublimacyjnych są bardziej trwałe niż te z urządzeń atramentowych. Wydruki nie blakną tak szybko i po zakończeniu procesu drukowania od razu są suche i odporne na wodę. Za wadę, albo niedogodność urządzeń sublimacyjnych można uznać konieczność użycia specjalnego papieru.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: