Ile igieł ma drukarka igłowa

Jakie są parametry drukarki igłowej?

Cechy drukuPrędkość drukowania (cps): 1066 cps (najwyższa prędkość) 1066 cps (w trybie High speed draft @ 10cpi) 800 cps (w trybie Utility @ 10 cpi) 200 cps (w trybie NLQ)Prędkość drukowania (lpm): Wydruk porównywalny do 280 lpm.Okres eksploatacji głowicy drukującej: 18 igieł (2×9)

Czym drukuje drukarka igłowa?

Drukarki igłowe to niegdyś najpopularniejszy rodzaj drukarki komputerowej. Wykorzystuje do drukowania taśmę barwiącą, podobną do tej stosowanej w maszynach do pisania. Jej główną zaletą są niskie koszty eksploatacji i możliwość drukowania kilku kopii na papierze samokopiującym.

Jak dzialaja drukarki Iglowe?

Drukarki igłowe należą do drukarek uderzeniowych. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Obraz powstaje na powierzchni papieru poprzez element uderzający, oddziałujący z odpowiednią siłą na taśmę barwiącą. Elementem uderzającym są stalowe igły, znajdujące się w głowicy drukującej.

Do czego nie nadaje się drukarka Iglowa?

Drukarka ta z racji występowania taśmy z tuszem może drukować tylko w jednej barwie. Zdecydowanie nie nadaje się do drukowania obrazów oraz dodatkowo jest bardzo głośna. Jednak jej prostota sprawia, że nie posiada dużych wymagań co do papieru i nie zużywa dużo atramentu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: