Drukarka laserowa toner na ile wystarcza

Ile stron można wydrukowac na drukarce laserowej?

W drukarce laserowej wykorzystywany jest toner, czyli drobny proszek, który nakładany jest na papier dzięki zjawisku elektrostatyczności, a następnie utrwalany laserem. Jeden pojemnik z tonerem zazwyczaj wystarcza na 1000-2000 stron wydruku z pokryciem 5% strony.

Czy w drukarce laserowej wymienia się toner?

Wymiana tonera w drukarce laserowej Użytkownicy drukarek laserowych, którzy chcą regularnie korzystać z możliwości, które dają im te urządzenia, muszą regularnie kupować materiały eksploatacyjne, czyli tonery.

Co ile wymienia się toner?

Co ile wymiana tonera jest konieczna to kwestia indywidualna. Zauważysz to wtedy, gdy jakość wydruku ulegnie widocznemu pogorszeniu. Tekst będzie słabo widoczny, pojawią się na nim paski, a kolory na zdjęciach staną się niewyraźne lub nie będą drukowane poprawnie.

Jaka jest trwałość tonera?

Na opakowaniu każdego tonera jest zazwyczaj podana ilość stron, jaką wydrukuje toner przy pokryciu 5%. I to się zgadza, niezależnie, czy drukowanie przebiega codziennie lub tylko czasami. Również druk od święta nie ma wpływu na żywotność tonera, jeden wkład może być używany przez kilka miesięcy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: