Drukarka igłowa co to

Do czego służy drukarka igłowa?

Pozwala on na drukowanie np. bardzo długich tabel na jednym arkuszu papieru, bez potrzeby numerowania stron i łatwe składanie takich arkuszy. Do dziś drukarek igłowych często używa się do wydruku np. faktur w sklepach, hurtowniach, magazynach itp.

Jak drukuje drukarka igłowa?

Jak więc działają drukarki igłowe? W zasadzie podobnie jak dawne maszyny do pisania, gdzie wciskając klawisz z literą lub znakiem uruchamiamy element uderzający (w drukarce są to igły), który poprzez taśmę barwiącą nanosi na kartkę ich odbicie.

Jakie są parametry drukarki igłowej?

Cechy drukuPrędkość drukowania (cps): 1066 cps (najwyższa prędkość) 1066 cps (w trybie High speed draft @ 10cpi) 800 cps (w trybie Utility @ 10 cpi) 200 cps (w trybie NLQ)Prędkość drukowania (lpm): Wydruk porównywalny do 280 lpm.Okres eksploatacji głowicy drukującej: 18 igieł (2×9)

Do czego nie nadaje się drukarka Iglowa?

Drukarka ta z racji występowania taśmy z tuszem może drukować tylko w jednej barwie. Zdecydowanie nie nadaje się do drukowania obrazów oraz dodatkowo jest bardzo głośna. Jednak jej prostota sprawia, że nie posiada dużych wymagań co do papieru i nie zużywa dużo atramentu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: