Drukarka fiskalna online od kiedy obowiązek

Kiedy kasy online dla budowlanki?

Od stycznia 2022 roku podmioty uczestniczące w systemie Tax Free muszą mieć kasy online. – kasy z papierowym zapisem kopii – do 31 sierpnia 2019 roku. Powyższe nie oznacza jednak, że wszyscy podatnicy będą zobowiązani do zakupu kasy fiskalnej online od 2023 roku.

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 2022?

Od 1 stycznia 2022 r. każdy przedsiębiorca, który ewidencjonuje sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej, musi zapewnić klientom opcję płatności bezgotówkowej. Z kolei z początkiem lipca zacznie obowiązywać wymóg integracji kasy z terminalem dla właścicieli urządzeń online.

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 2021?

Natomiast od 1.01.2021 roku obowiązek używania kas fiskalnych online spoczywa na gastronomii i hotelarstwie, a od 1.07.2021 roku kasy fiskalne online będą wymagane dla następnych kategorii przedsiębiorstw. W rezultacie kasy fiskalne online będą musiały stosować wszystkie branże.

Jak często trzeba wymieniać kasę fiskalną?

Zgodnie z § 54 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących obowiązkowy przegląd techniczny kasy dokonuje się nie rzadziej niż co 2 lata. Oznacza to, że nie jest to czynność jednorazowa. Momentem, od którego należy liczyć termin dwuletni, jest data ostatniego przeglądu technicznego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: