Drukarka fiskalna co to

Czym jest drukarka fiskalna?

Drukarka fiskalna − urządzenie rejestrujące przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej na potrzeby rozliczenia podatku (dochodowego i VAT). Aby mogła być używana w tym celu zgodnie z prawem, musi posiadać homologację.

Co lepsze kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Większości przedsiębiorców wystarczy kasa fiskalna, a drukarka fiskalna to odpowiednia propozycja dla dużych miejsc sprzedaży czy usług. Kasa sprawdzi się więc w niewielkich sklepach, cukierniach, drogeriach, kioskach, małej gastronomii, u lekarza, kosmetyczki, fryzjera czy prawnika.

Jaka drukarka fiskalna?

Pierwsze miejsce zajmuje w nim produkt Posnet Temo HS EJ, który jest idealny dla osób dojeżdżających do swoich klientów. To niewielka i lekka drukarka, która umożliwia szybkie wydrukowanie paragonów, jak również faktur VAT. Urządzenie pozwala na zaprogramowanie dowolnej waluty ewidencyjnej.

Kiedy kasa fiskalna a kiedy drukarka fiskalna?

Zasadnicza różnica między tymi urządzeniami polega na tym, że o ile kasa fiskalna może działać samodzielnie, o tyle drukarka fiskalna wymaga podłączenia do innych sprzętów. Co to oznacza w praktyce? Kasa fiskalna rejestruje i wystawia paragony bezpośrednio po sprzedaży.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: