Drukarka 3d na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jak wybrać drukarkę 3D?

Jeżeli zastanawiacie się, jaka drukarka 3D będzie dobra na początek, odpowiedzią może być chińska drukarka Tronxy X1. Obecnie można ją kupić w cenie poniżej 450zł. Drukarka jest prosta w montażu – jej złożenie w zależności od umiejętności użytkownika zajmuje od kilku godzin do około jednego dnia.

Czy warto kupić używaną drukarkę 3D?

Jak widać, zakup używanej drukarki 3D, nie należy do najprostszych, a początkowa oszczędność, może okazać się zwodnicza, np. gdy nie będziemy w stanie dokupić części do drukarki lub pozostaniemy sami z kosztami naprawy drukarki, w sytuacji, gdy nie jest ona już objęta gwarancją.

Co trzeba do drukarki 3D?

Druk 3D wymaga 4 kluczowych elementów: trójwymiarowego modelu komputerowego, programu do obróbki modelu czyli tzw. slicera, maszyny czyli drukarki 3D oraz materiału do druku np. plastikowej żyłki, żywicy czy proszku w zależności od technologii.

Jakie są rodzaje drukarek 3D?

Najczęściej i najchętniej wybieranymi technologiami są: Fused Deposition Modeling (FDM), Stereolitografia (SLA), Selective Laser Sintering (SLS), PolyJet oraz Direct Metal Laser Sintering (DMLS).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: