Drukarka 3d — jak działa

Jak przebiega proces wydruku 3D?

Druk 3D polega na wykonaniu elementu na podstawie trójwymiarowego modelu przez utwardzanie materiału warstwa po warstwie. Wytwarzanie addytywne wymaga przejścia przez etapy modelowania, drukowania i wykończenia. Z tej technologii korzystają m.in.: motoryzacja, lotnictwo, budownictwo i branża odzieżowa.

Czym drukuje się w drukarce 3D?

Drukowanie przestrzenne, czyli inaczej 3D polega na tworzeniu, za pomocą specjalnych drukarek, trójwymiarowych przedmiotów. Podstawą druku jest trójwymiarowy projekt komputerowy. Drukarki tworzą przedmiot za pomocą takich materiałów jak żywica światłoutwardzalna, ABS, nylon, PLA, carbon i wiele innych.

Jak tworzy drukarka 3D?

Do wytworzenia obiektu w drukarce 3D potrzebny jest oczywiście odpowiedni plik projektowy – model 3D lub plik CAD. Na tej podstawie, drukarka tworzy obiekt, całkowicie przekształcając plik projektowy w polecenia maszynowe – tak zwany kod G.

Jak działa drukarka?

Działanie drukarki atramentowej nie jest skomplikowane. W największym skrócie można powiedzieć, że druk odbywa się poprzez wystrzeliwanie w kierunku arkuszu papieru malutkich kropel tuszu przez mikroskopijne dysze znajdujące się w głowicy drukarki.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: