Drukarka 3d co to

Co to jest 3D drukarka?

Drukarka 3D umożliwia wytwarzanie rzeczywistych, trójwymiarowych obiektów na podstawie cyfrowego modelu. Jej budowa i szczegółowa zasada działania jest uzależniona od zaimplementowanej technologii.

Co to jest i jak działa drukarka 3D?

Działanie drukarki 3D jest podobnie do dobrze znanej drukarki atramentowej. Jednak, zamiast rozpylać atrament na papierze, głowica drukująca 3D rozprowadza materiał do drukowania warstwa po warstwie na płycie. Drukarka 3D jak działa – każdy widzi.

Z czego składa się drukarka 3D?

FDM – druk z plastiku. W głowicy drukarki 3D umieszcza się żyłkę z tworzywa termoplastycznego, która po rozgrzaniu przechodzi w stan półpłynny. Warstwy są nakładane w płaszczyźnie XY, przy czym każda kolejna warstwa dokładana jest poprzez podniesienie głowicy do góry lub obniżenie na dół stołu roboczego.

Do czego można użyć drukarki 3D?

Drukowanie elementów 3D jest coraz częściej wykorzystywane w inżynierii, produkcji, architekturze, a ostatnimi czasy ma również bogate zastosowanie w medycynie. Dzięki tej formie druku możliwe stało się samodzielne tworzenie wielu niedostępnych elementów.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: