Dlaczego drukarka nie widzi papieru

Co zrobić gdy drukarka pokazuje brak papieru?

Sprawdź stan papieru, upewnij się, że drukarka jest umieszczona na płaskiej powierzchni, dostosuj ustawienia papieru w sterowniku drukarki oraz wyczyść wałki, aby rozwiązać problem z podawaniem papieru. W niektórych przypadkach należy oddać drukarkę do serwisu.

Dlaczego drukarka krzywo wciąga papier?

Nieprawidłowo ułożony papier w podajniku Jeżeli papier, który znajduje się w podajniku, jest wilgotny, pognieciony, podarty lub pozaginany, to właśnie może być główną przyczyną błędów pobierania go przez urządzenie drukujące. Wyjmij wszystko kartki z podajnika, a następnie usuń te, które mogą stanowić źródło problemu.

Dlaczego drukarka HP gniecie papier?

Takie zachowanie drukarki jest spowodowane zazwyczaj zabrudzeniem wałków, których wiele zawiera każda drukarka. Ale niekiedy ten problem pojawia się po uprzednim zacięciu papieru. Po takim zacięciu użytkownik zazwyczaj próbuje „siłą” wyciągnąć papier i „przy okazji” uszkadza urządzenie.

Jak wyczyścić rolki w drukarce?

Czyszczenie rolek podajnika papieruWyłącz urządzenie wielofunkcyjne i odłącz przewód zasilający.Zdejmij tylną pokrywę.Oczyść każdą rolkę za pomocą lekko nawilżonej, czystej, nie pozostawiającej śladów ściereczki (preferowana woda destylowana).Obróć rolkami, aby wyczyścić całą ich powierzchnię.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: