Dlaczego drukarka nie pobiera tuszu

Dlaczego drukarka nie drukuje po wymianie tuszu?

Czyszczenie kartridży Należy więc wyjąć z powrotem pojemnik z tuszem lub tonerem i delikatnie go przeczyścić- zwłaszcza w miejscu elektronicznego chipu, który łączy drukarkę z wkładem. Niekiedy już samo wyjęcie i ponowne włożenie kartridża wystarcza, by zniwelować problem.

Co zrobić gdy drukarka nie rozpoznaje tuszu?

W takiej sytuacji pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest odłączenie drukarki od prądu na około 10-15 sekund, a następnie ponowne jej podłączenie. Zresetuje to stare ustawienia tuszu / tonera w urządzeniu i w bardzo wielu przypadkach rozwiązuje problem.

Dlaczego drukarka Epson nie pobiera tuszu?

Jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu jest udrażnianie głowicy, czyli, mówiąc prościej, usunięcie z głowicy wszystkiego zaschniętego tuszu. W przypadku większości drukarek jest to dość proste. Wystarczy wyciągnąć kartridże lub głowicę i przetrzeć je wilgotnym ręcznikiem papierowym.

Co zrobić gdy zaschnie tusz w drukarce Epson?

Jednym z najbardziej skutecznych sposób pozbycia się problemu zaschniętego tuszu jest wyczyszczenie dysz wkładów. Możemy to zrobić przy wykorzystaniu specjalistycznego płynu. Tego typu środek bez większych problemów powinniśmy dostać w sklepach komputerowych oraz tych sprzedających drukarki.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: