Dlaczego drukarka epson nie czyta tuszu

Dlaczego tusz do drukarki nie działa?

Drukarka bowiem może pamiętać jeszcze stare wkłady i wyświetlać błędną informację. Aby ją zresetować, należy na kilkanaście sekund odłączyć ją od prądu, po czym ponownie włączyć. Zabieg ten powinien spowodować zresetowanie starych ustawień tuszu i odczytać nowo założoną kasetę z tuszem lub tonerem.

Jak zresetować chip w drukarce Epson?

Resetowanie chipu dokonywane jest za pomocą specjalnego resetera. Najprościej mówiąc czynność ta polega na zetknięciu styków znajdujących się na chipie ze stykami znajdującymi się na reseterze (oba przedmioty mają ich po siedem).

Jak oszukać drukarkę Epson?

Należy zakleić styk znajdujący się na górnej, z reguły lewej części wybranego kartridża, a następnie wsadzić go do drukarki Epson tak jak zazwyczaj. Urządzenie prawdopodobnie powiadomi o wykrytym błędzie jednakże po jego zatwierdzeniu proces drukowania czarno-białego powinien odbywać się bez problemu.

Co zrobić po wymianie tuszu w drukarce?

Po wymienieniu tuszu, urządzenie powinno automatycznie rozpoznać nowy kartridż i zresetować pamięć wewnętrzną, by zaktualizować poziom atramentu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy drukarka w dalszym ciągu widzi zużyty pojemnik zamiast nowego. Mamy wówczas do czynienia z błędem kasowania pamięci wewnętrznej.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: