Co to jest drukarka

Jak działa drukarka?

Działanie drukarki atramentowej nie jest skomplikowane. W największym skrócie można powiedzieć, że druk odbywa się poprzez wystrzeliwanie w kierunku arkuszu papieru malutkich kropel tuszu przez mikroskopijne dysze znajdujące się w głowicy drukarki.

Na czym polega druk?

drukowanie, proces wielokrotnej reprodukcji obrazu (znaków pisma, rysunków i in.) na podłożu drukowym: papierze, kartonie, tekturze, foliach metalowych i z tworzyw sztucznych (drukowa folia), szkle, porcelanie i in. Rozróżnia się drukowanie klasyczne (analogowe, zwane po prostu drukowaniem) i drukowanie cyfrowe.

Ile jest rodzajów drukarek?

Rodzaje drukarek możemy podzielić na cztery podstawowe, które współpracują z komputerami i urządzeniami mobilnymi, są to: drukarki atramentowe, laserowe, igłowe i termiczne.

Jakie mogą być rodzaje drukarek?

Jakie są rodzaje drukarek? Na rynku sprzętu drukującego dostępne są dwie podstawowe grupy tych produktów – atramentowe i laserowe. Istnieją jeszcze inne mniej znane dla zwykłego użytkownika urządzenia, czyli drukarka mozaikowa/igłowa, żelowa oraz wierszowa.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: