Co to jest drukarka 3d

Co to jest i do czego służy drukarka 3D?

Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle np. do drukowania wzorów i prototypów. Wytwarzane przedmioty wykorzystywane są w przemyśle lotniczym, samochodowym, medycznym czy branży jubilerskiej. Dzięki naszym drukarkom możliwe jest drukowanie zarówno z tworzyw sztucznych jak i metali.

Na czym polega drukowanie na drukarce 3D?

Drukowanie przestrzenne, czyli inaczej 3D polega na tworzeniu, za pomocą specjalnych drukarek, trójwymiarowych przedmiotów. Podstawą druku jest trójwymiarowy projekt komputerowy. Drukarki tworzą przedmiot za pomocą takich materiałów jak żywica światłoutwardzalna, ABS, nylon, PLA, carbon i wiele innych.

Co można zrobić z drukarki 3D?

Gdzie można znaleźć zastosowania dla wydruków 3D?W chwili obecnej wydrukować można praktycznie każdy materiał. … Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem na start jest wydruk wazonów. … W drukarce 3D można także wykonać stojak na noże, który dobrze wykonany doda stylu do naszej kuchni.

Co potrzebne jest do drukowania 3D?

Druk 3D wymaga 4 kluczowych elementów: trójwymiarowego modelu komputerowego, programu do obróbki modelu czyli tzw. slicera, maszyny czyli drukarki 3D oraz materiału do druku np. plastikowej żyłki, żywicy czy proszku w zależności od technologii.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: