Co to drukarka laserowa

Czym różni się drukarka od drukarki laserowej?

Czym różni się drukarka laserowa od atramentowej? Przede wszystkim technologią działania. W drukarce laserowej znajduje się toner, a w atramentowej tusz. To zupełnie różne nośniki druku.

Do czego służy drukarka laserowa?

Drukarka laserowa jest urządzeniem przeznaczonym do drukowania dokumentów czy zdjęć, wykorzystującą do procesu laser. Drukarki laserowe, w porównaniu z atramentowymi, oferują znacznie lepszą jakość i trwałość wydruku. Zasada działania jest prosta i opiera się na elektrostatyce.

Jak pracuje drukarka laserowa?

Światło lasera, odbite za pomocą wirującego lustra i soczewek, odwzoruje obraz na uprzednio naładowanym ujemnie lub dodatnio bębnie światłoczułym. Proces odwzorowania przebiega poprzez punktowe rozładowanie poszczególnych powierzchni bębna. Tym samym tworzy się utajony obraz wydruku.

Czy drukarka laserowa jest lepsza?

Przy większych potrzebach, np. drukowaniu kilkunastu stron dziennie warto rozważyć zakup drukarki laserowej. Oferuje ona nieco szybsze wydruki oraz niższy koszt eksploatacji. Jeśli nie zamierzasz drukować zdjęć i kolorowych grafik, laser będzie lepszym rozwiązaniem.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: