Co lepsze drukarka atramentowa czy laserowa

Co jest lepsze Drukarka laserowa czy atramentowa?

Drukarka laserowa jest lepszym rozwiązaniem, gdy drukuje się dużo i oczekuje wydruków wysokiej jakości. Dla warunków domowych alternatywnym rozwiązaniem może być atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz drukowania, pozwala również skanować i kserować, co jest przydatne zwłaszcza dla uczniów i studentów.

Czy drukarka laserowa jest lepsza?

Przy większych potrzebach, np. drukowaniu kilkunastu stron dziennie warto rozważyć zakup drukarki laserowej. Oferuje ona nieco szybsze wydruki oraz niższy koszt eksploatacji. Jeśli nie zamierzasz drukować zdjęć i kolorowych grafik, laser będzie lepszym rozwiązaniem.

Czy warto kupic drukarkę atramentowa?

Najczęściej wymieniane zalety drukarek atramentowych: niska cena urządzenia (w porównaniu do drukarek laserowych), mniejsze wymiary (w porównaniu do urządzeń laserowych), niedrogi kolorowy wydruk, możliwość drukowania zdjęć.

Jakie kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe czy atramentowe?

Drukarka laserowa wielofunkcyjna jest bardzo oszczędnym w dłuższej perspektywie w porównaniu do urządzenia atramentowego, jeśli ma być intensywnie użytkowana. Sprawdzi się w domu, ale jest szczególnie polecana do biur, w których drukuje się wiele dokumentów.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: